Xiaomi Pad 7 Pro, dünya çapında tanıtılacak

Xiaomi’nin amiral gemisi tablet serisi Pad 7‘nin, Çin pazarı için geliştirildiği haberleri gündemde yer alıyor. Bu yıl, şirket Xiaomi Pad 6, Pad 6 Pro ve Pad 6 Max modellerini Çin pazarında tanıttı. Standart model global olarak piyasaya sürülürken, Pro ve Max varyantları sadece Çin pazarına özgü kaldı. Son raporlar, 2024’te Çin’in Pad 7 serisinin birden fazla tabletini alacağını ancak küresel pazara sadece standart modelin sunulacağını iddia etti. Yeni bir rapora göre, Pro modeli de Çin dışındaki pazarlarda satışa sunulacak.

GSMChina tarafından yapılan bir rapora göre, Xiaomi Pad 7 Pro’nun iç HyperOS yapısının ilk kez görüldüğü belirtiliyor. HyperOS’un global yapısının varlığı göz önüne alındığında, Pad 7 Pro’nun küresel olarak piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ne yazık ki rapor, cihazın teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi vermiyor.

Xiaomi Pad 7 Pro, dünya çapında tanıtılacak

Pad 7’nin Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacağı, Pad 7 Pro’nun ise Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacağı söylentiler arasında. Son raporlara göre Pad 7 Pro, 144Hz yenileme hızı sunan bir LCD panele sahip olacak.

Pad 7 Pro’nun arka panelinin 50 megapiksel çift kamera sistemi ile donatılması bekleniyor. Cihazın batarya boyutu hakkında henüz bir bilgi yok, ancak 67W hızlı şarj desteği sunması öngörülüyor. Ses tutkunları için tablet, dört hoparlörle donatılacak. Son olarak, HyperOS 14 tabanlı Android 14 işletim sistemiyle çalışması bekleniyor.

Raporlara göre Xiaomi, Nisan 2024’te Xiaomi 14 Ultra‘nın lansman etkinliğini düzenleyecek. Pad 7 ve Pad 7 Pro tabletlerin de bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x