Vincent Aboubakar’ın Yeni Adresi Belli Oldu!

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’le başlayan, Burak Yılmaz’la devam eden sezonda Rıza Çalımbay da çözüm olmadı. Fenerbahçe karşısında beklentilerin çok altında kalan Beşiktaş, ligde de zirvenin 14 puan gerisine düştü. Başkan Hasan Arat yönetimindeki yeni yönetim, Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba önderliğindeki yeni futbol yapılanması, Rıza Çalımbay’ın liderlik ettiği yeni teknik heyet, çözümü kadro dışı kararında buldu.

Vincent Aboubakar, Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier’in kendi aralarında oluşturduğu gruplaşma kadro dışı kararında etkili oldu. Eric Bailly’nin disiplinsiz tavırları ve takım içinde yarattığı negatif hava kadro dışı kalmasına neden oldu. Sezon boyunda 10 maçta 188 dakika süre alabilen Jean Onana ise tamamen performans odaklı kadro dışı bırakıldı. Beşiktaş’ta 5 ismi kadro dışı bırakarak takımın geri kalanına mesaj veren yönetim ilerleyen günlerde benzer karar alabilir.

“YENİ KADRO YAPILANMASI…”

Siyah-Beyazlı kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Futbol A Takımımızdan 5 oyuncumuz kadro dışı bırakılmıştır. Futbol Takımları Genel Koordinatörümüz Samet Aybaba; Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ile Jean Onana’nın performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları nedeniyle kadro dışı bırakıldığını açıklamıştır. Yeni kadro yapılanmasıyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Aboubakar, Arabistan’a dönüyor

Kara Kartal’ın Kamerunlu santrforu Vincent Aboubakar, Süper Lig’de ortaya koyduğu performansla beklentilerin oldukça altında kalmıştı. Bu sezon Süper Lig’de son golünü 8. haftada, 8 Ekim 2023 tarihinde İstanbulspor’a atan tecrübeli futbolcu, 2 ayı aşkın süredir gol sevinci yaşayamıyor. Sezonun ilk 4 maçını boş geçen Vincent Aboubakar, 15 haftanın 12’sinde 859 dakika süre aldı ve Siyah-Beyazlı ekibe 4 gol, 1 asistlik katkı verdi. Aboubakar’ın devre arasında Arabistan Ligi’ne dönmesi bekleniyor. Rosier’e Fransa’dan, Bailly’e de İngiltere’den ilgi bulunuyor. Ghezzal’ın Katar’a gitmesi, Onana’nın da kiralanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x