MHP’li Büyükataman’dan ‘Bahçeli’ savunması: Bu güdümlü tayfa ne derse desin…

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yaptığı açıklamalarla birçok kez AYM’yi hedef gösteren ve son grup toplantısında Yargıtay ile AYM arasındaki tartışmayla ilgili, “AYM, hukuk düzeninin safrası ve sancısıdır. Ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır” diyen Devlet Bahçeli’ye tepki gösterenlere “güdümlü tayfa” diyerek hakaret etti ve Anayasa Mahkemesi’nin “hukuku ve adaleti değil, Türkiye karşıtlarını önceleyen tarafgir bir çizgide olduğunu” savundu.

Yazılı açıklamasında, AYM’nin, “Türk milleti adına karar alma kabiliyetini yitirdiğini” öne süren Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylediklerinden rahatsız olanların aslında konuyu çarpıtmak için yarışa girdiklerini savundu.

Büyükataman, 24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan hakkındaki AYM’nin ihlal kararı üzerinden yapılan yorumların gerçeği çarpıtma amacı taşıdığını öne sürerek, “Sahte delillerle açılan bir kumpas davası ile anayasal düzene karşı suç işleyen ve ceza alan birini eşitlemek, en hafif tabirle hukuka kumpastır. Sapla samanı karıştırmayı adet edinen, tek düğmeyle konuşmaya başlayıp tek düğmeyle susan bu güdümlü tayfa ne derse desin, bahsi geçen konu milletimizin vicdanında zaten layığını bulmuştur.” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE KARŞITLARINI ÖNCELİYOR’

AYM’nin, HDP hakkında açılan kapatma davasında partinin Hazine yardımına bloke konulması talebini reddetmesini ve “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi” metnine imza atan bazı akademisyenlerle ilgili “hak ihlali” kararı vermesini de eleştiren Büyükataman, mahkemenin, Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkındaki kararlarını da hatırlattı.

MHP’li Büyükataman, şunları kaydetti:

“Bütün bu süreçleri göz önüne aldığımızda, Anayasa Mahkemesi’nin hukuku ve adaleti değil, Türkiye karşıtlarını önceleyen tarafgir bir çizgide olduğu ve bu şekilde karar aldığı inkar edilemez bir hal almıştır. Genel Başkanımızın Anayasa Mahkemesi Başkanına yönelik ‘Türk devletiyle uğraşma, cesaretin varsa Kandil’e git.’ sözleri, aziz milletimizin ve terörle mücadele eden kahramanlarımızın sesi olmuştur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x