Lösemiyi yendi, şampiyon oldu

Seyran Çitfçi vücudundaki geçmeyen morluklar nedeniyle 3 yaşında ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Lösemi tanısı konulan Çiftçi, 1,5 yıl süren tedaviyle hastalığı atlattı.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) Eğitim Kurumları’nda eğitimine devam eden ve sağlık kontrollerini de sürdüren 11’inci sınıf öğrencisi Seyran Çiftçi, geçen yıl okulunda boks kulübü açılınca boksla tanıştı.

Okulun boks takımı ile 19-22 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Boks Şampiyonası’na katılan Seyran Çitfçi, kendi kilosunda şampiyon oldu.

Seyran Çitfçi şimdi İç Anadolu Bölge Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor.

“HASTALIK MÜCADELE RUHU KAZANDIRDI”

Seyran Çiftçi çok küçük yaşta lösemi gibi zor bir hastalığı atlatmış olmasının karakterinde güçlü etkileri olduğunu belirterek, “Bu hastalık bana mücadele ruhu kazandırdı. Boks şampiyonu oldum. Okulda kulüp açılınca seçmelere katıldım ve seçildim. Hocamla beraber çalışmaya başladık. Başarılarımın devamını bekliyorum” dedi.

Bölge şampiyonasına hazırlandığını belirten Seyran Çiftçi, “Boksta ilerlemek istiyorum, milli sporcu olmak, ülkemizi temsil etmek istiyorum. Ne kadar güçlü olduğumuzu göstermek istiyorum. Sabah erken kalkıp koşuya çıkıyorum, sonra okulda kahvaltımı yapıyorum. Her gün mutlaka boks antrenmanım oluyor, derslerimi de aksatmıyorum” diye konuştu.

LÖSEV Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Müdürü İlkyaz Soylu ise “Seyran’ın bu başarı öyküsü asla tesadüf değildir. Çok küçük yaşta büyük zorluklar atlatarak buralara gelmiştir” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x